Novinky z roku 2006
Dnem 19. 11. 2006 a účastní ma Mezinárodní výstavě v Praze ukončila Cayle účast na výstavách ve třídě dorostu. S jejími umístěními jsme velice spokojeni. Zúčastnila se celkem pěti výstav, z nichž dvakrát získala VN1, a třikrát VN2. Nikdy nedostala známku nadějná a neumístila se ani na nižší příčce, i když konkurenci vždy měla. Cayle dostala dnes velkou odměnu v podobě šunčičky, kterou si patřičně vychutnala a přejeme ji hodně úspěchů na dalších výstavách.

____________________________________________________

19. 11. 2006 jsme opět zajeli do Prahy, tentokrát na Mezinárodní výstavu. Ve třídě dorostu měly být s Cayle další tři fenečky, zúčastnili se pouze dvě. Paní rozhodčí Olze Dolejšové se Cayle moc líbila, napsala ji bezchybný posudek a rozhodla tak, že Cayle se umístila opět na druhém místě s hodnocením VN2.

____________________________________________________

18. 11. 2006 se konala speciální výstava plemene Čínský chocholatý pes v Praze, které jsem se zúčastnili. Posuzoval nás rozhodčí z Rumunska Dr. Roberto Schill. V kruhu dorostu, kde byla přihlášená i naše Cayle, bylo celkem sedm feneček. Pan rozhodčí byl přísný, ale Cayle získala krásné hodnocení a krásné druhé místo s oceněním VN2.
Výsledek třídy dorostu: Dionea La Rossi Al Maarii Sapphire VN1, Cayle Bos Bohemia VN2, Isiqui Powder Ankadi VN3, Ma Ria Al Maarii Sapphire VN4, Ambra Moravian Canis N, Cory Bos Bohemia N

____________________________________________________

9. 10. 2006 jsme se vydali na mezinárodní výstavu do Českých Budějovic.
Cesta byla dlouhá, ale jelikož jsem opět jeli v plném obsazení, docela nám to uteklo. Bohužel jsme po příjezdu na výstaviště zjistili, že pro čivavy a číňany jsou kruhy v různých pavilonech. Usídlili jsme se tedy u číňanů a k čivavám jsme přecházeli a hlídali až přijde náš čas.

Čivavy posuzoval rozhodčí Ing. Leoš Jančík. Jako první do kruhu šel Endy, který se v kruhu utkal s pejskem Cesar Star Movako. Nakonec Endy vyhrál, získal hodnocení VN1.
Pak přišla na řadu Clansy, kterou vodil manžel. Konkurence byla veliká. Ve třídě mladých bylo celkem 16 fen. Rozhodčí je posuzoval ve skupinkách, po čtyřech fenách. Postupně vyřazoval až zůstaly 4 fenky. Výsledné pořadí: 1. Dajána Cherí pod Měndou, 2. Inka Talovín, 3. Lisseta Jamika, 4. Clansy z Grandorfa. Clansy nám udělala velkou radost, jelikož takovou konkurenci jsme ještě neměli.
A nakonec naše Cayle. Ta se v kruhu utkala se svojí sestrou Cory Bos Bohemia. Cayle se rozhodčí moc líbila, což se projevilo i na jejím umístění. Cayle získala VN1, Cory VN2. Byl to sesterský souboj, který pro nás skončil vítězně.
Během výstavy jsme si koupili ještě jedno výstavní vodítko, to proto abychom se pak s manželem netahali o jedno :-) a páníčkové Endymu koupili svetýrek na zimu. Z výstavy jsme odjížděli všichni velice spokojeni. Už se těšíme na další výstavu.

____________________________________________________

24. 9. 2006 V tento den se konala 15. Moravskoslezská Národní výstava psů všech plemen.
Po příjezdu do Brna jsme zjistili, že máme kruhy č. 21 a 22, a přesto tyto kruhy byly každý na druhé straně stadionu.
Jako první jsme začali vystavovat Clansy. V tu chvíli se však schylovalo k posuzování Cayle. S Clansy jsem se tedy stihla jen projít v kruhu, nechat se posoudit a napsat posudek a na závěrečné vyhodnocení tam už musel být manžel. Já musela rychle přeběhnout k číňanům. Tam už na mě čekala Monika s učesanou Cayle. Tak jsem si ji doupravovala a šly jsme spolu hned do kruhu. Bohužel jsem Cayle nestihla nechat dát proběhnout, takže v kruhu pak měla hodně elánu, což se projevilo i na předvádění.
Čivavy posuzoval MUDr. Milan Raba. Posuzovalo se v tělocvičně, kde se to po parketách klouzalo a kruh byl docela malý. Náš kamarád Endy dostal známku VN2.U nás však zvítězil právě on, protože se v kruhu nebál a nechal se krásně postavit do výstavního postoje.
Clansy byla v kruhu s dalšími 9-ti čivavami. Tato třída byla opět nejpočetěnjší.Podle způsobu posuzování se dá říci, že rozhodčí byl dosti přísný. Clansy se mu však hodně líbila, líbila se mu její hlava i její výraz, ale jelikož má ještě výraz štěněčí, neumístila se pro něj na předních příčkách = jeho slova. Podle způsobu vyřazování, Clansy skončila pátá z deseti, což bylo v této konkurenci pěkné a dostala známku Výborná.
Za to Cayle měla svůj první úspěch. V kruhu byly čtyři číňanky, z toho jedna byla její sestra Cory Bos Bohemia. Už pro "to" bylo toto vystavování zajimavější. Posuzoval nás Ing. Leos Jančík. Cayle se mu moc líbila, napsal ji krásný posudek. Cayle nakonec skončila druhá, získala známku VN2 a její sestra Cory získala známku Nadějná a skončila jako čtvrtá.

____________________________________________________

16. 9. 2006 jsme se zúčastnili Krajské výstavy v Liberci. Prostředí, ve kterém se výstava konala, bylo nádherné, i počasí nám vyšlo vstříc. Dnes jsme poprvé vystavovali společně Clansy a Cayle.

Clansy byla v kruhu se dvěma čivavkama, za kterými také skončila. Své rozhodnutí rozhodčí Mgr. Ovesná odůvodnila tím, že má slabé osvalení končetin. Prý mám s Clanýskem více běhat a nešetřit ji i přesto jak je malá. Clansy dostala známku V3.

A Cayle? Ta byla poprvé ve třídě dorostu. Byla tam jediná. Posuzovala ji také Mgr. Ovesná. Moc se ji líbila. Jen prý aby už nerostla. Dostala známku VN1.

____________________________________________________

26. 8. 2006 jsme se zajeli podívat na Krajskou výstavu v Brně, kde byla Clansy ve třídě mladých a získala hodnocení "Výborná 2". Clansy asi neměla svůj den, protože vůbec nechtěla stát ve výstavním postoji. Třeba se ji příště už bude chtít.
Zároveň s námi na výstavě byl i kamarád Endy se svými páníčky. Byli se podívat, okouknout jak to vlastně na výstavách probíhá. Příště už se bude Endy vystavovat také. Přejeme mu hodně úspěchů a štěstí. :-)))

____________________________________________________

13. 8. 2006 Jsou to už tři týdny, co máme Grace doma. Vyloupl se z ní pěkný rarášek. Dneska mi spolu s Cayle ohryzaly kytku, kterou se snažím vypěstovat. Snad to kytka přežije :-). Už také chodíme na vodítku. Obojek nám sice trošku vadí, ale jinak si vyšlapujem jak na promenádě. Začala i provokovat naši ovčačku Bremu, která ji s ledových klidem nechává dělat co chce. Krásná to dvojka. :-)))

____________________________________________________

30. 7. 2006 Dnes jsme si udělali výlet do Karlových Varů. Cílem této cesty byla námi již dlouho vysněná krátkosrstá čivavka. Ta se narodila 29. 5. 2006 a dnes jsme si ji odvezli domů. Grace byla nejdříve smutná, ale třetí den začala řádit. Máme na rošťáky štěstí. Čím živější pejsek, tím lépe. Vítej u nás, Grace.

____________________________________________________

23. 7. 2006 Česká národní výstava psů v Mladé Boleslavi. Na tuto výstavu jen tak nezapomeneme. I přes strašné horko a úmorné sluníčko se nám Clansi pěkně předvedla. Ve své třídě mladých, kde byla opět nejmladší, získala hodnocení: "Výborná 1" a titul "CAJC". Hodnotila ji rozhodčí ing. Ivana Síbrtová.
Toto hodnocení jsme opravdu nečekali a Clansy za to dostala na cestě domů snad tisíc pusinek. :-)

____________________________________________________

28. 6. 2006 jsme zajeli k našemu psímu doktorovi a bohužel nám sdělil, že Meggy štěňátka nečeká. Třeba to výjde příště. :-)

____________________________________________________

25. 6. 2006 Dnes jsme byli na Mezinárodní výstavě psů v Brně. Clansy zde byla posuzována italským rozhodčím Valerio Nataletti, který ji ocenil známkou "Výrobrný".
Jeho posudek zní: Correct body proportion female with good apple head, correct dark eye, with good set eaers, little pigmented nose, coat still developing, good movement.
Tuto výstavu jsme brali spíše jako zkušební. To proto, že třídu dorostu Clansy prošvihla věkově o týden, tím byla ve třídě mladých nejmladší, a že to byl první zahraniční rozhodčí, který posuzoval naše pejsky. Přesto nám Clansy na výstavě udělala velkou radost. Však taky dostala odměnu ve formě šunčičky. :-)

____________________________________________________

17. 6. 2006 Bonitace v Karlových Varech. Dnes jsme bonitovali naši fenku Babu Kwisava.
Posuzoval Ing. Leoš Jančík. Babu získala bonitační kód:C 00020 00 01000/2,5kg, pigmentace = perfektní, kvalita srsti = výborná, povaha = výborná.

____________________________________________________

22. 5. 2006 Tento den byl pro nás hodně výjmečný, a to proto, že jsme se rozjeli do Liberce pro další členku do naší rodiny. Stala se jí fenky Čínského chocholatého psa, labutěnka Cayle Bos Bohemia. Nikdo z našeho okolí jinou rasu u nás nečekal, ale opět jsme se trefili. Cayle je divoška, která se zkamarádila s nejmenší Clansy a vyvádějí spolu takové ptákoviny, že je radost se na ně podívat. Babu a Meggy přeci jen mají už rozum, tak se s Cayle jen přivítali a dál dělaly jakoby nic. Vítej u nás, Cayle. :-)

____________________________________________________

7. 5. 2006 jsme se zajeli podívat na Klubovou výstavu v Lysé nad Labem.
Naše Babu byla jako vždy otrávená. Honit kočky, nebo se hrabat v písku ji asi připadá zajimavější, protože doma je z ní ďáblík a na výstavě unuděnec. Nepomohl ani páreček ani syreček. Přesto Babu dostala známku: "Výborná 4" a my jsme na ni právem pyšní.

A Clansy? Umístila se na prvním místě a získala ocenění: "Velmi nadějná 1" a "Vítěz třídy". Domů si tak přivezla svůj první pohárek. Když jsme si Clansy v dubnu přivezli domů, neuměla chodit na vodítku, ukazovat zoubky, ani se postavit do výstavního postoje. Snažily jsme se to spolu za ten měsíc dohnat a výsledek stál za to. Bylo to pro nás velkým překvapením a zároveň i velkou odměnou. Vždyť to také byla její první výstava. :-)

Bez rozdílu na výstavní úspěchy jsou naše čubinky rovnocennými členy rodiny a život bez nich bychom si již nedokázali představit. Jsou to naše pusinky.

____________________________________________________

2. 5. 2006 Dnes jsme nakryli naši fenečku Meggy Moravia Kolbeřák. Jejím ženichem se stal Kimm Ave Bengal. Dlouhou cestu Meggy zvládla s přestávkami a teď už leží v pelíšku a odpočívá.

____________________________________________________

15. 4. 2006 jsme byli na krajské výstavě v Hradci Králové. Naše Babu Kwisava získala ocenění: "VÝBORNÁ 3".
Vzali jsme na čumandu i Clansy, která byla na výstavě poprvé a seznamovala se tak s novým prostředím. Ze začátku si vše musela očuchat, ale pak už zbytek výstavy prospala. Byl to krásný den pro všechny zúčastněné.

____________________________________________________

6. 4. 2006 jsme si domů přivezli nový přírustek do naší rodiny, a to čivavinku jménem Clansy z Grandorfa. Vítáme ji u nás doma a přejeme jen ty nejkrásnější chvilky u nás.

____________________________________________________

1. 4. 2006 zpuštěna nová podstránka: "Novinky". Snad se Vám bude líbit.