Novinky z roku 2011
15. - 16. října 2011
Tento víkend jsme strávili společně s Mikym ve Dvoře Králové, kde jsme se zúčastnili Canisterapeutického semináře a následně testů povahových vlastností canisterapeutického psa.
Seminář byl zaměřen na Canisterapii a její možnosti využití, a také na speciální pedagogiku, což je oblast, se kterou canisterapie úzce souvisí.
Testy povahových vlastností terapeutického psa probíhaly od nedělního rána, kdy jsme nejdříve s Mikym předvedli, jak máme nacvičenou poslušnost. I přesto, že byla velká zima, na trávě mrazivá jinovatka a co se týče poslušnosti jsme úplnými začátečníky, Miky mě velmi překvapil, protože poslouchal nad mé očekávání moc dobře a dokonce si i do mrazivé trávy lehl. Předvedl poslušnost na povely: sedni, lehni, chůzi u nohy, přivolání, odložení.

Poté jsme se přesunuli do senior centra, kde probíhala simulace canisterapie, která zahrnovala: prohlídku psa a jeho osahávání, kontakt s člověkem na vozíku, kontakt a polohování u ležící osoby, zkouška dráždivosti psa na rušivé podněty (vystřelení deštníku, spadnutí berle, křik lidí ve skupince).
Mikeš všechny tyto části zvládl se ctí a získali jsme tak osvědčení pro označení CANISTERAPEUTICKÝ TÝM - tedy panička a Miky.

Třešničkou na dortu bylo, že po skončení zkoušek v senior centru jsme se věnovali i klientům tohoto centra, kdy Miky byl vyžádán k jedné ležící paní. Odešli jsme tedy s pečovatelkou za klientkou, která se s Mikym seznámila, dala mu pamlsek, Mikýšek se uvelebil, lehl si k ní a hlavičku ji položil na ruku. Paní se začala usmívat a chvilku s Mikym si opravdu užívala.
A to je důvod, proč jsme se těchto zkoušek zúčastnili, abychom seniorům a lidem s postižením přinášeli radost.

Více fotografií doplníme později. Za jejich poskytnutí děkujeme Dagmar Hambálkové, která se zkoušek též zúčastnila. Díky.
24. září 2011
Po delší době jsme se vydali na výstavu, a to společně s páníčky našich odchovanečků Bennita a Stráči.
Výstava probíhala v krásném prostředí a hřejivého sluníčka. Organizátoři měli připravenou i dobrou kuchyň se zajímavou nabídkou chutných jídel.
Miky a Bennito byli spolu ve třídě ve které obsadili první dvě místa. BENNITO KWISAVA navíc získal titul VÍTĚZ TŘÍDY a KRAJSKÝ VÍTĚZ.
Babu i přesto, že již titul Krajský vítěz má, přihlásili jsme ji do třídy otevřené. Paní rozhodčí se moc líbila, na svůj věk je prý ve velice dobré kondici. BABU KWISAVA si tak v sedmi letech věku vychodila titul VÍTĚZ TŘÍDY.
Eliška a Stráča se umístili na druhých místech. Stráča pro slabé osrstění, u Elišky důvod nevíme, neb se paní rozhodčí moc líbila a získala krásný posudek.
Nakonec jsme se zúčastnili poprvé i závěrečných soutěží "Nejhezčí pár" a Chovatelská skupina". I přesto, že jsme nevyhráli, soutěže jsme si moc užili, neboť se naši pejskové krásně předváděli, a to i přesto, že jsme toto s nimi vůbec necvičili.
Tento den jsme si užili v pohodě a příjemné atmosféře. Doufáme, že si to zase s přáteli brzy zopakujeme.
22. - 24. července 2011
Tento víkend jsme strávili ve společnosti našich odchovanců Bennita a Stráči a jejich páníčků. Po celý víkend jsme si dopřávali dobrot jak zdravých tak nezdravých a také jsme šli spolu s pesanama na procházku a podívat se na rozhlednu Báru a Kočičí hrádek.
Víkend jsme si užili, naše odchovanečky jsme rádi viděli a těšíme se, že si toto setkání brzy zopakujeme.


1. července 2011
Máme za sebou další školní rok a tak se teď můžeme jen těšit na krásné, slunečné, teplé, letní dny.
Všem přejeme krásné prázdniny a dovolené.

Také přinášíme aktuální informace z chovatelské stanice Siniel, kde se našemu Mikymu narodilo hned pět krásných holčiček. Všechny holčičky mají krásné hlavičky, jsou temperamentní a nebojácné a zajimavé svými barvami.

Pro více informací se můžete podívat na stránky chov. st. Siniel: www.siniel.wbs.czMiky má také nové potomky v chovatelské stanici Pod bukovou horou, kde se mu narodila holčička a chlapeček.
Pro více informací se můžete podívat na stránky chov. st. Siniel: www.podbukovouhorou.cz
18. - 20. června 2011
O tomto víkendu se zúčastnila Eliška speciální výstavy čivav v Jičíně, kterou pořádal náš klub, Klub chovatelů čivav a naháčů. Páníček bohužel na výstavu jet nemohl, a tak jsem Elišku předváděla já.
Eliška se moc hezky předvedla a tak za odměnu dostala kousek masíčka z prasátka, které se po skončení výstavy klubem grilovalo. Večer jsme tak strávili ve společnosti příjemných lidiček a noc strávili v tamní chatce, která byla součástí Motorestu Rumcajs.
Ráno Eliška úspěšně prošla svodem a je tak uchovněná. Doma na ni čekalo velké přivítání od ostatních pejsků a hlavně od páníčka. :-)


12. června 2011
Dnes náš domov opustil náš odchovaneček Kuky Kukino, pro kterého si přijela jeho nová panička i s novým čivavým kamarádem.

Kluci se před odjezdem seznámili a oba dva projevili zájem hrát si spolu. Kukínek teda míň ale určitě si na sebe hoši brzo zvyknou.

Věříme, že se Kukino dostal do dobrých rukou a že se tam bude mít jen a jen dobře.

28. května 2011
Krajská výstava Zlín - ISLEY LOVELY KWISAVA - VÝBORNÁ 1, VÍTĚZ TŘÍDY MLADÝCH

Dnes se Eliška poprvé a naposledy zúčastnila výstavy ve třídě mladých. Předváděl ji páníček, posuzovala rozhodčí Zdena Jílková.

Eliška získala tento posudek:
14-ti měsíční temperamentní fena, velmi hezká hlava, nůžkový skus, výborná kostra, s dobře utvářeným hrudníkem, výborně předvedena ve statice i v pohybu.

Eliška nám udělala velkou radost. Děkujeme paní rozhodčí za posouzení.Po posouzení jsme nečekali na závěrečky a rozjeli jsme se na návštěvu k čivapřátelům Lence a Davidovi. Dostalo se nám u nich moc dobrého pohoštění a strávili tak u nich velice příjemné odpoledne. Děkujeme, teď je řada na nás :-).
Všem přejeme krásné, veselé velikonoce plné sluníčka a radosti.
23. března 2011
Grace a Kevinovi se 20. března narodil chlapeček plný elánu do života. Máme z něj velkou radost a doufáme, že bude takto hezky prospívat i nadále.

Více informací o rodičích, průběhu porodu a více fotek najdete ZDE.

18. března 2011
Dnes jsme obdrželi fotky holčiček, dcerek Kevina. Obě krásně rostou a kulatí se. Mamina je starostlivá a hezky se o ně stará. Jen tak dál :-))

Za fotky moc děkujeme jejich paničce.

12. března 2011
Doplněny fotky do fotogalerií Mikeše a Elišky.
Podívat se na ně můžete zde: Isley Lovely Kwisava Miguel von Candybell.
11. března 2011
V chovatelské stanici Siniel se po našem Kevinovi narodily dvě krásné holčičky. Více ZDE.10. března 2011
Po zimě tu máme opět krásné, slunečné jaro a my se tak můžeme radovat nejen z pěkného počasí ale i z nových fotek Amíčkovýho synáčka. Oliver je moc šikovný klučík s krásným kukučem.

9. března 2011
Spuštěny nové webové stránky. Původní stránky s veškerým obsahem najdete ZDE.